Zdravotné vankúše

Najpredávanejšie

5 položiek celkom
Klinový vankúš 40x36cm KlinORIGINÁL
23 €
MA22253
Antirefluxný vankúš Smart Klin 40x36 3
24.90 €
MA21628
Klinový vankúš AIR pre deti 60X36 4
24.90 €
MA763349
Vankúš pre bábätko Aero 3D 37x57 3
25 €
MA106

V prvých mesiacoch života sa u bábätka vyvíja chrbtica, preto je dôležité zaistiť správnu polohu pri spánku. Odporúča sa, aby sa dieťa spálo na rovnom a tvrdom povrchu, ktorý zabezpečí dobrú oporu ramien a umožní dieťaťu voľne meniť polohu. 

Ak nám záleží na pravidelnom vývoji dieťaťa, povedzme NIE bežným vankúšom. Ich mäkké a zapadajúce pozadie môže vyvolať mnoho problémov, a viesť tak k polohovej plagiocefálii (poranenie mäkkých tkanív v oblasti šije a hlavy). Vzniká najmä z nesprávneho polohovania dieťaťa. 

Pri novorodencovi nie je až taký potrebný vankúš pre prvotný zdravý a pohodlný spánok. Stačí nám len pohodlný kvalitný matrac s dobrou tvrdosťou. Ak chceme však zvýšiť komfort bábätka pri spaní, zvoľte vankúše klinového typu.

Klinový vankúšik je vyrobený z polyuretánovej peny v stupňovitom uhle, ktorý sa umiestňuje hlavne pod matrac dieťaťa tak, aby jeho hlavička bola vyvýšená nad telom. Dôležité je, že klin ľahko a stupňovito vyvýši nielen hlavičku dieťatka, ale aj celú časť jeho tela spolu s ramenom. Takéto položenie tela, zabezpečí komfortnú a bezpečnú pozíciu tela a zabráni aj tak vzniku SIDS ( syndróm náhleho úmrtia dojčaťa).