Detské stolíky a písacie stoly

Najpredávanejšie

Písací stôl OLI biely
Písací stôl OLI biely
Skladom (1 ks)
9702
 
149 €
Detský stolík Obláčik 3
Detský stolík Obláčik
1-3 týždne
BR032
 
33 €
Písací stôl Sofi buk 3
Detský písací stôl Sofia buk
Skladom (2 ks)
MA776565
 
170 €
6 položiek celkom
Detský drevený stolík so stoličkami Super Hero 2
81 €
KI003
Detský drevený stolík so stoličkami Modern
74 €
KI005
Detský drevený stolík so stoličkou Modern 2v1 KI009
Písací stôl OLI biely
149 €
9702
Detský stolík Obláčik 3
33 €
BR032
Písací stôl Sofi buk 3
170 €
MA776565

Detský písaci stôl

 

Prvé kresbe dieťaťa už od útleho veku si vyžadujú nejakú tu plochu na kreslenie či strihanie. Na takéto obdobie ešte postačí klasický kúsok nábytku z mdf či dreva. Ael ak vaše dieťa chystáte do školy, pozrite sa na výber nábytku trošku komplenejšie a hlbšie podľa potrieb dieťaťa. U nás nájdete skvelé písacie k stolu do detskej či študenstskej izby pre vaše dieťa. Skombinuje so stoličkami z našej skvelej ponuky.

Optimálna výška stola 

Zamysleli ste sa niekedy pri výbere písacieho stola, aká by mala byť jeho optimálna výška? Mnojí rodičia robia túto chybu, pri kúpe nábytku nevedia tieto informácie. Pri kúpe nábytku do mládežníckej či detskej izby často volíme celú zostavu, ktorej súčasťou je aj písací stôl. Alebo častokrát kupujeme stôl, určený pre dospelého a nie pre dieťa. Nevenujeme pozornosť výške pracovnej dosky, nakoľko ýrobcovia veľmi často ponúkajú písacie stoly v niekoľkých rôznych veľkostiach. Preto sa pred kúpou oplatí skontrolovať veľkosť písacieho stola v súprave, ktorý nás zaujíma. Môže sa ukázať, že nami zvolený model nie je prispôsobený výške dieťaťa, a tak je už len krôčik k zakriveniu chrbtice a chybám držania tela.

Aká by mala byť optimálna výška pracovnej dosky?
Ak plánujete zariaďovať detskú izbu, oplatí sa vybrať sortiment z jednej kolekcie. Potom budú produkty nielen kompatibilné, ale aj farebne zladené. Optimálna výška stola pre dieťa v 6 rokoch je 55 cm, pre tínedžera okolo 65 cm. 

Rastúce inteligentné písacie stoly 

V opačnom prípade sa oplatí kúpiť univerzálny rastpcu stôl, ktorý si budu regulovať podľa rastu, nakoľko dieťa častokrát rastie rýchlosťou blesku. 

Osvetlenie pracovného stola


Pri detskom písacom stole nemožno zabudnúť na jeho správne osvetlenie. Prirodzené svetlo je samozrejme najlepšie, takže nezabudnite umiestniť kus nábytku blízko okna. Na večerné domáce úlohy či zábavu sa vám však bude hodiť malá pomôcka v podobe lampy na stôl. Ak je dieťa pravák, má zmysel dať ho na ľavú stranu k ruke, a naopak.