Detské hniezda

Najpredávanejšie

56 položiek celkom
Snímka obrazovky 2022 09 22 o 9.44.33 MA789507
Detské hniezdo s vankúšikom NIGHT GARDEN
Novinka
46 €
BEL038
Detské hniezdo s vankúšikom RUFFLE GREY
46 €
BEL032
Detské hniezdo s vankúšikom RUFFLE PINK
46 €
BEL033
Detské hniezdo s vankúšikom RUFFLE TURQUOISE
46 €
BEL034
Snímka obrazovky 2022 06 22 o 8.46.24
47 €
BEL030
Snímka obrazovky 2022 06 22 o 8.25.35
47 €
BEL029
Luxusné detské hniezdo GREY PREMIUM
49 €
BEL027
Detské hniezdo s vankúšikom Kolibríky
47 €
BEL006
Detské hniezdo s vankúšikom Angel
47 €
BEL005
Detské hniezdo s vankúšikom BELISA PREMIUM
49 €
BEL004
Detské hniezdo s vyberateľným matracom - BOHO BEIGE 788370
Hore
Ďalšie produkty

Po narodení majú novorodenci najradšej ohraničený priestor z toho dôvodu, že v maternici boli bábätká schúlené v malom priestore. Potom po pôrode prídu na otvorený priestor, kde nemajú pocit istoty a bezpečia, pretože je pre ne cudzí. Práve z tohto dôvodu vznikli detské perinky, zavinovačky a hniezda. 

Každá budúca mamička sa zamýšľa nad, tým čo všetko bude potrebovať, aby starostlivosť o bábätko bola príjemnejšia aj pre mamičku aj pre bábätko. Jednou z vecí, ktorých kúpu určite neoľutujete je hniezdo pre bábätko. 

Povieme Vám aké výhody prináša detské hniezdo rodičom i bábätkam:

1. Hniezdo využijete bábätko na spánok, odpočinok a tiež pri relaxácií bábätka. Prvé mesiace dokáže prespať až 16 hodín. 

2. Ako tip vám odporúčíme - položiť nad hniezdo hrazdičku s hračkami, bábätko sa môže tak v bezpečí aj hrať a vy si môžete v pokoji porobiť domáce práce, navariť, či si dopriať šálku kávičky.

3. Hniezdo môžete aj skvelo využiť, ak si chcete vziať dieťatko k sebe do postele. Nemusíte sa cez noc báť, že by ste bábätku ublížili počas spánku. Môžete ho mať tak pod kontrolou a v bezpečí. Oceníte to tiež, ak sa vám v noci nechce k bábätku vstávať napríklad kvôli dojčeniu. 

4. Hniezdo si jednoducho môžete vziať so sebou kdekoľvek - na návštevu k rodine, na výlet a môžete ho využiť miesto cestovnej postieľky. Dieťatko ľahšie zaspinká v jemu známom prostredí. Na návšteve nemusíte byť stále v strehu, že sa pri obednom spánku dieťatko skotúľa z postele. 

 5. Dieťatko si udržíte stále pri seba a jednoducho ho môžete presúvať z miestnosti do miestnosti, kde práve potrebujete.

 6. Hniezdo si môžete nastavovať pomocou šnúrok a regulovať si veľkosť v závislosti od rastu dieťatka. 

 

Je hniezdo pre bábätko bezpečné?

Pri dlhšom spánku aké má bábätko, je potrebné aby spalo hlavne na plochom povrchu na chrbátiku. Zvýšené okraje hniezda anulujú riziko, aby sa bábätko prevrátilo na bruško či bok, čím sa minimalizuje vznik SIDS (Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa). Avšak odporúčame bábätko aj polohovať. Hniezdo je praktické aj v tom, že je možné ho položiť na gauč, alebo na posteľ a nemusíte sa báť, že sa bábätko otočí a spadne na zem.