Aký rozmer vaničky zvoliť?

Aký rozmer vaničky zvoliť? 

Na trhu je k dispozícii množstvo vaničiek, začínajúc rozmerom 84 cm a končiac rozmerom 102 cm. Tu je potrebné si položiť otázku, ako rýchlo dieťa rastie? Novorodenec ma pri narodení zvyčajne dĺžku 50-55 cm. V priebehu roka dieťa podrastie okolo 20-25 cm. V hlavnom roku je miera rastu mierna, priemerná ročná miera sa pohybuje okolo 15 centimetrov.

Využitie vaničky podľa veku

Pri výbere vaničky, je teda určenie do akého veku chcete používať vaničku. 

 Vanička s najmenšími rozmermi 84 cm je určená pre bábätká do 6-9 mesiacov. Vane s rozmermi 101-102 cm sú určené pre bábätka od 0-12+ mesiacov.

Kto by mal zvoliť menšiu vaničku?
Ak máte menej miesta v byte alebo v dome, potom vanička s rozmerom 84 je tou správnou voľbou. Taktiež menšia vanička je vhodná pre novopečených rodičov, ktorí sa boja záležitosti kúpania bábätka. V menšej vaničke sa bude bábätko cítiť bezpečnejšie, nakoľko môže sa držať bokov vaničky. Menšie vaničky zaručujú pohodlnejšiie kúpanie pre rodičov.
Väčšia vanička = ergonomickejšia

 Ak máte doma veľa priestoru, potom odporúčame zakúpenie vaničky vo väčších rozmerov, ktorá Vám dovolí kúpať bábätko aj po 1 roku života. V tejto vaničke môžete kúpať bábätko aj v sediacej polohe.